КРОК 2015-2017

!!! ПРАВИЛЬНІ ПЕРШІ ВІДПОВІДІ !!!

2015

1.Дільнична медсестра прийшла на активний патронаж до новонародженої дитини 10-ти днів. На шкірі зявилася пітниця. Які симптоми вказують на це?
А.Дрібні , червоного кольору висипи на обличчі та грудях
В.Затруднене носове дихання.
С.Акроціаноз.
D.Блідість шкіри.
Е.Гіперемія в складках.

2.Мати проводила підготовку дитини до грудного вигодовування і виявила утруднене носове дихання, повязане з великою кількість слизу. Яким розчином потрібно промити носові ходи?
А.Фізіологічним розчином.
В.Нафтізином.
С.Ефедрином.
D.Алое.
Е.Галазоліном.

3.При огляді новонародженої дитини на 3-тю добу життя виявлено зменшення маси тіла дитини. Загальний стан дитини задовільний. З чим повязана дана проблема?
А.Фізіологічна втрата маси тіла.
В.Сечокислий інфаркт нирок.
С.Транзиторний дисбактеріоз.
D.Токсична еритема.
Е.Статева криза.

4.Медична сестра закінчує промивання шлунка дитині 2-х місяців. Який прийом можна використати для попередження аспірації шлункового вмісту під час виймання зонда?
А.Перетиснути зонд
В.Повільно виймати зонд
С.Повернути голову на бік
D.Швідко вийняти зонд
Е.Закинути голову назад

5.При відвідуванні на дому медичною сестрою дитини 4-х місяців, мати поскаржилася на блювання дитини неперевареною їжею, випорожнення рідкі зеленуваті, з білими грудочками до 6-8 разів на добу. При огляді: температура тіла 36,6 С, язик сухий з білим нальотом. Два дні тому мати самостійно ввела 1 прикорм. Що з дитиною?
А.Проста диспепсія
В.Кишкова інфекція
С.Кишковий токсикоз
D.Токсична диспепсія
Е.Гіпокальціємічний синдром.

6.Медична сестра під час нічного чергування доглядала за дитиною, яка хворіє на ГРВІ. Вночі стан дитини різко погіршився. Зявилися симптоми, які є характерними для стенозу гортані. Вкажіть ці симптоми:
А.Гавкаючий кашель та інспіраторна задишка
В.Задишка експіраторного характеру
С.Блювання та температура до 39,8С
D.Зниження АТ, брадикардія
Е.Спастичний кашель, апное.

7.Дитина 12-ти  місяців хвора на рахіт. Під час гри раптово зявились: витрішкуватість, переляк на обличчі, ціаноз навколо рота і носа, зупинилося дихання. Через декілька секунд зявився гучний вдих –«півнячий крик». Яку першочергову невідкладну допомогу треба надати дитині?
А.Негайно надавити на корінь язика і покропити обличчя холодною водою
В.Призначити вітамін D3
С.Ввести проти судомні препарати
D.Застосувати гормональні препарати
Е.Госпіталізувати пацієнта

8.Дитина 3-х років з ознаками зневоднення перебуває в інфекційному відділенні. Вкажіть препарати для проведення оральної регідратації?
А.Регідрон, 5% розчин глюкози
В.Альбумін, гепарин
С.Дімедрол, анальгін
D.Еуфілін, норадреналін
Е.Гідрокортизон

9.Під час патронажу дитини, яка народилася 5 днів тому, медична сестра помітила легкий акроціаноз губ і кінцівок, що посилюється під час смоктання грудей. У матері дитини в перші місяці вагітності діагностовано токсоплазмоз. Яка хвороба можу бути у дитини?
А.Природжена вада  серця
В.Пневмонія
С.Асфіксія
D.Спазмофілія
Е.Рахіт

10.Дитині 3 місяці, перебуває на грудному вигодовуванні. Мати звернулася до медичної сестри зі скаргами на зменшення кількості сечовипускань у дитини, неспокій після годування, втрату маси тіла. Дані симптоми дозволяють припустити:
А.Недогодовування
В.Просту диспепсію
С.Кишковий токсикоз
D.Перегодовування
Е.Парентеральну диспепсію

11.У дитини, що перенесла внутрішньочерепну пологову травму, розпочалися судоми. Медична сестра для зняття судом повинна застосувати першочергово:
А.Седуксен
В.Парацетамол
С.Димедрол
D.Анальгін
Е.Спазмалгон

12.У дитини 6-ти місяців суха шкіра, волосся ламке, при обстеженні виявлено систолічний шум на верхівці серця і тахікардія. В загальному аналізі крові  показники гемоглобіну складають 100 г\л. Для лікування анемії дитині цього віку доцільно призначити:
А.Актиферин
В.Сорбекс
С.Ферум-лек
D.Реосорбілакт
Е.Метилпреднізолон

13.У дворічної дитини гостро розвився набряк по всьому тулубу. АТ – 120\80 мм.рт.ст. Діурез знижений. Вміст білку в сечі 4,5%, мікрогематурія. Для якого захворювання характерні такі проблеми?
А.Гострий гломерулонефрит, нефротична форма
В.Гострий панкреатит
С.Ізольований сечовий синдром
D.Пієлонефрит
Е.Хронічна ниркова недостатність

14.При відвідуванні хворої дитини 3-х років медсестра виявила наступне: температура тіла 38,3 С, геморагічний висип з елементами зіркоподібної форми на тілі, блювота, ригідність м’язів потилиці. Яке захворювання можна припустити?
А.Менінгококцемія
В.Туберкульозний менінгіт
С.Геморагічний васкуліт
D.Гострий лейкоз
Е.Тромбоцитопенічна пурпура

15.У дитини 6-ти років  після порушення дієти гостро погіршився стан: спостерігається нудота, біль в епігастральній ділянці, дворазове  блювання. Яку рідину потрібно використати медичній сестрі для промивання шлунку дитини?
А.Переварена вода
В.Відвар квітів  ромашки лікарської
С.Розчин фурациліну
D.Дистильована вода
Е.Розчин бікарбонату натрію

16.Ви прийшли на патронаж до новонародженої дитини 8-ми днів, мати поскаржилася на те, що у неї мало молока і дитина не витримує 3-х годинні перерви між годуваннями, зцідити молоко після годування не вдається. Ви порекомендуєте матері:
А.Провести контрольне годування
В.Частіше брати дитину на руки
С.Збільшити кількість годувань
D.Провести водно-чайну-паузу
Е.Зменшити час між годуваннями

17.У дівчинки віком 9-ти років після перенесеної ангіни змінився характер письма, ходи. Об’єктивно: блідість шкіри, задишка, тахікардія, розширення меж серця, летючість артриту. Яке захворювання виникло у дівчинки?
А.Ревматизм
В.Пневмонія
С.Анемія
D.Поліартрит
Е.Вегетосудинна дистонія

18.Дитині 1 рік, хворіє на ГРВІ. На другу добу на фоні температури – 38,5 С, катаральних явищ дитина стала неспокійною, не знаходить зручного положення у ліжку, періодично спостерігається інспіраторна задишка, гавкаючий кашель, голос захриплий. Що слід зробити медичній сестрі для надання невідкладної допомоги?
А.Лужні інгаляції почергово з лазолваном
В.Виключити з раціону харчові алергени
С.Інгаляція з беродуалом
D.Проведення прийому Геймліха
Е.Гірчичні обгортання.

19.Під час огляду зіву у дитини 12-ти років медсестра звернула увагу, що мигдалики гіперемовані, навколо лакун білуватий наліт, який легко знімається ватним тампоном. З яким захворюванням треба провести дифдіагностику?
А.Дифтерія
В.Хронічний тонзиліт
С.Бронхіт
D.ГРВІ
Е.Краснуха

20.Дитина 2-х місяців стала неспокійною, часто здригається, порушився сон, зявилась підвищена пітливість , особливо волосяної частини голови, облисіння потилиці. Ознаками якого захворювання є дані проблеми?
А.Рахіт
В.Туберкульоз
С.Вегетосудинна дистонія
D.Гіпотрофія
Е.Спазмофілія

21. Частота випорожнень у здорової дитини, яка перебуває на грудному вигодовуванні може становити?
А.5-7 разів на добу
В.10-12 разів на добу
С.15-17 разів на добу
D.12-15 разів на добу
Е.17-20 разів на добу

22.На профілактичному огляді в школі при вимірюванні антропометричних показників у підлітка виявили масу тіла 86 кг, зріст 161 см. Визначте медсестринський діагноз:
А.Порушене харчування: більше за потреби організму
В.Порушена самооцінка
С.Надлишок обєму рідини
D.Порушений образ тіла
Е.Порушене харчування: менше за потреби організму

23.У хлопчика 6-ти років з природженою вадою серця (тетрода Фалло) розвинувся задушливо-ціанотичний напад. Яке положення слід надати для покращення її стану?
А.Колінно-грудне (навпочіпки)
В.Напівсидячи
С.Сидячи
D.Горизонтальне
Е.Лежачи, з підвищеним головним кінцем

24.Дівчинка 7-ми років скаржиться на часте болісне сечовипускання, біль у животі та у поперековій ділянці, підвищення температури до 37 С. Обєктивно: шкіра і сливові оболонки бліді. Сеча каламутна. При мікроскопії осаду сечі: лейкоцити 40-50 в п\з, протеїнурія. На етапі реалізації медсестринських втручань  забезпечення якого дієтичного харчування потребує дитина?
А.Стіл №5
В.Стіл №1
С.Стіл №10
D.Стіл№7
Е.Стіл №9

25.У трирічної дитини після укусу бджоли з’явився різкий біль у ділянці укусу, відчуття жару, нестача повітря та запаморочення. При огляді: шкіра бліда, кінцівки холодні, холодний  липкий піт на тулубі. З чого необхідно розпочати надання невідкладної допомоги на до госпітальному етапі?
А.Видалити жало, прикласти міхур з льодом, негайно  підшкірно ввести 0,1% розчин адреналіну (),3-0,5 мл)
В.Госпіталізувати  до стаціонару
С.Місце укусу обколоти 0,3 мл 0,1% розчину адреналіну в 3 мл 0,9% розчину натрію хлориду
D.Зробити примочку на місце укусу
Е.Ввести в\венно струминно преднізолон

26.Медсестру сільської дільниці викликали до дівчинки 7-ми років з температурою 39,5 С. остудою, пітливістю, болями у животі та при сечовипусканні. Сеча мутна. Що можна припустити у цієї дитини?
А.Пієлонефрит
В.Ниркова колька
С.Цистит
D.Гостра ниркова недостатність
Е.Гломерулонефрит

27.Дитина 6-ти місяців перебуває на штучному вигодовуванні. Скарги на підвищення температури тіла до 37,5 С, блювання до 5-6 разів на добу, часті випорожнення до 10 разів на добу. Хворіє 3 дні. Назвіть потенційну проблему:
А.Ексикоз
В.Діарея
С.Гіпертермія
D.Судоми
Е.Блювання

28.У дитини 3-х років вночі зявився гавкаючий кашель, задишка. Спостерігається  утруднення вдиху, блідість шкіри з синюшним відтінком, напруження шийних вен та м’язів. Якими будуть першочергові втручання медсестри?
А.Паро-кисневі інгаляції
В.Мікстура від кашлю
С.Внутрішньовенно глюкоза з кокарбоксилазою
D.Ввести беротек та сальбутамол
Е.Ввести літичну суміш

29.На прийомі дитина 7-ми років зі скаргами на сухий кашель, нежить, задишку, лихоманку. Лікар припускає гостру пневмонію. Який метод мед сестринського  обстеження дитини буде найбільш інформативним у даному випадку?
А.Підрахунок частоти дихальних рухів
В.Вимірювання температури тіла
С.Підрахунок частоти пульсу
D.Пальпація  периферичних лімфатичних вузлів
Е.Вимірювання артеріального тиску

30.Мати дитини 2-х днів, яка народилася від нормальної вагітності та І фізіологічних пологів, звернулася до медсестри зі скаргою на наявність пухлини на голові у дитини. При огляді: пухлина мякої консистенції, ознак запалення немає. Яку відповідь має дати медсестра?
А.Це набряк підшкірної клітковини
В.Потрібна консультація хірурга
С.Це підокісний крововилив
D.Необхідно  рентгенографія черепа
Е.Краще проконсультуватися у лікаря



2016р.

1.Під час профілактичного огляду дитини 1-го місяця, мати поскаржилась на неспокій, поганий сон, почервоніння на лущення шкіри щік, появу жовтих лусочок на тімяній ділянці голови, схильність до нестійких випорожнень. Для якого захворювання характерні ці симптоми?
А. алергічний діатез
В. пітниця
С.гіпотрофія
Д.рахіт
Е.анемія

2.Яке імовірне захворювання у дитини, яка має наступні симптоми: підвищення температури тіла, головний біль, нездужання, болюче ковтання, дрібноточкові висипання на гіперемійованій шкірі?
А. скарлатина
В.пневмонія
С.ангіна
Д.дифтерія
Е. ГРВІ

3.Медична сестра при огляді півторамісячної дитини виявила відкрите мале тімячко. Дитина від нормально протікаючої доношеної вагітності. Народилася здоровою на грудному вигодовуванні. Вкажіть термін закриття малого тімячка у немовлят:
А. до 3-х місяців
В.до 2-х місяців
С. до 1-го року
Д.до 6-ти місяців
Е.до 1-го місяця

4.Дитина 6-ти місяців знаходиться на штучному вигодовуванні. Скарги на підвищення температури тіла до 37,5 С, блювання до 5-6 разів на добу, часті випорожнення до 10 разів на добу. Хворіє 3 дні. Назвіть потенційну проблему:
А. ексикоз
В. блювання
С.гіпертермія
Д.діарея
Е.судоми

5.Під час медичного огляду новонародженої дівчинки 6-ти днів життя медсестра виявила нагрубання грудних залоз. При якому стані зустрічається така проблема?
А. статевий криз
В.мастит
С.фізіологічна лихоманка
Д.фізіологічна еритема
Е. фізіологічна жовтяниця

6.Хлопчик 9-ти років звернувся до медичної сестри школи зі скаргами на біль  у ділянці шиї, що посилюється при жуванні та ковтанні. Об’єктивно: температура тіла – 37, 7 С, спостерігається припухлість ямки між гілками нижньої щелепи та соскоподібним відростком з обох сторін, шкіра незмінена, напружена, блискуча. Яку пріоритетну проблему повинна вирішити медична сестра?
А. ізоляція хворої дитини
В.накласти зігрівальний компрес на шию
С. повідомити лікаря
Д.ввести знеболюючі препарати
Е.дати дитині жарознижуючі засоби
7.У дитини10-ти років після перенесеної ангіни з’явилися наступні симптоми: слабкість, емоційна нестійкість, плаксивість, зміна почерку і ходи, мимовільні рухи м’язів. Для якого захворювання характерні ці симптоми?
А. мала хорея
В.спазмофілія
С. суглобова форма геморагічного діатезу
Д.вегето-судинна дистонія
Е.вроджена вада серця

8.Медичну сестру сільської дільниці викликали до дівчинки 7-ми років з температурою 39,5 С, ознобом, пітливістю, болями у животі та при сечовипусканні. Сеча мутна. Що можна запідозрити?
А. пієлонефрит
В. гломерулонефрит
С.госта ниркова недостатність
Д.ниркова колька
Е.цистит

9. Дитині 5 років, скаржиться на періодичний біль у животі,почастішання випорожнень,підвищення температури  тіла до 38 С.Шкіра, слизові оболонки бліді, сухі на дотик. Язик сухий, обкладений білим нальотом. Живіт болючий пр. пальпації. Спостерігається бурчання   в животі. Сигмовидна кишка спазмована, болюча. Протягом доби випорожнялася 9 разів, в калі слиз, прожилки крові. Для оцінки результатів медсестринських втручань вкажіть метод лабораторної діагностики для даної дитини:
А. бакдослідження калу, копрограма
В.зішкріб на ентеробіоз
С.кал на яйця гельмінтів
Д. загальний аналіз сечі
Е.дуоденальне зондування

10.Дитина випила 9% розчин оцту. Через кілька хвилин виникло відчуття важкості в епігастрії, нудота,блювання, біль у животі. Який розчин доцільно використати для промивання шлунка у даному випадку?
А. 1% розчин гідрокарбонату натрію
В. 0,9% розчин хлориду натрію
С.10% розчин хлориду натрію
Д.5% розчин перманганату калію
Е.кип’ячену воду

11.У дівчинки 5-місячного віку протягом останніх 2-х тижнів  після переходу на змішане вигодовування з підгодовуванням коров’ячим молоком з’явилися  часті розріджені випорожнення. Стан задовільний, інших скарг немає. Результати посіву випорожнень на патогенну мікрофлору негативні. Що порадите для нормалізації стану?
А. замінити коровяче молоко на адаптовану молочну суміш
В.перейти повністю на штучне вигодовування
С.призначити ферментні препарати
Д. призначити водно-чайну паузу на 72 години
Е.зменшити кількість коровячого молока
12.Дитина 14 років хворіє на епідемічний паротит 5-ту добу. Вранці знову підвищилася температура тіла. Скарги на біль у ділянці калитки і яєчника, біль під час сечовипускання. Вкажіть імовірний діагноз:
А. орхіт
В.гострий цистит
С. гідронефроз
Д.гострий пієлонефрит
Е.гостра затримка сечі

13.Дитина 10-ти років скаржиться на підвищення температури тіла до 39,5 С, порушення загального стану, біль у кістках та суглобах. Під час обєктивного обстеження виявлено: мигдалики збільшені, червоні, їх поверхня горбиста, в підслизовому прошарку мигдаликів є гнійники у вигляді крапок. Для якого захворювання характерні вказані симптоми?
А. Фолікулярна ангіна
В. Скарлатина
С.Катаральна ангіна
Д.Кір
Е.Дифтерія

14.Ви - медична сестра табору відпочинку дітей дошкільного віку, який розтащований у лісі. Під час прогулянки дитину 5-ти років укусила оса в ділянці обличчя. Через 30 хвилин почала скаржитись на головний біль, запаморочення, зявилась задишка. Яку невідкладну допомогу треба надати дитині?
А.Застосувати холод на місце укусу та обколоти його 0,1% розчином адреналіну
В.Викликати швидку медичну допомогу і госпіталізувати дитину до лікаря
С.Ввести в\м 25 % розчин магнію сульфату
Д.Напоїти дитину солодким чаєм
Е.Ввести в\м 50% розчин анальгіну

15.Для визначення добового діурезу у дітей старше 1 року використовують формулу:
А.600+100 (п-1)
В.500-100 (п-1)
С.500+100 (п-1)
Д.600-100 (п-1)
Е.400+100 (п-1)

16.Мати звернулась до дільничої медсестри із скаргами на те, що в її дитини віком 5 років підвищилась температура тіла до 38 С, зявився сухий кашель, переважно вночі, після кашлю блювання. Щодня кашель частішає. Під час кашлю обличчя дитини набрякле, ціанотичне, набрякають шийні вени, очі наливаються кровю. Напади спостерігаються 10-15 разів на добу. На скільки днів ізолюють хворого при цьому захворюванні?
А.30 днів
В.12 днів
С.7 днів
Д.10 днів
Е.20 днів

17.Мати двомісячної дитини звернулась до патронажної медсестри зі скаргами на неспокій дитини, поганий сон, невелику кількість випорожнень, рідкі сечовипускання, уповільнення прибавки маси тіла. Затримки виділення молока в молочній залозі немає. При контрольних зважуваннях встановлено, що дитина недоотримує 50% молока при кожному годуванні. Ці ознаки характерні для:
А.Гіпогалактії
В.Лактостазу
С.Галактореї
Д.Маститу
Е.Агалактії

18.Дівчинка 14 років скаржиться на неспокій, плаксивість, пітливість,підвищений апетит, схуднення. Об’єктивно: температура тіла – 37,5 С, вологі долоні, тремтінні повік і язика, тахікардія, екзофтальм, блиск очей. При яке захворювання йдеться?
А.Дифузний токсичний зоб
В.Гіпотиреоз
С.Вегето-судинна дистонія
Д.Гіпофізарний  нанізм
Е.Цукровий діабет

19.При проведенні непрямого масажу серця і ШВЛ у новонародженого в пологовій залі співвідношення компресій грудної клітки до частоти ШВЛ складає:
А.3:1 
В.1:2
С.4:1
Д.1:1
Е.5:1

20.У дитини 5-ти років спостерігається набряк мигдаликів, незначне білувате нашарування,  збільшення  регіональних лімфовузлів. Лікар запідозрив дифтерію та призначив з метою підтвердження діагнозу бактеріологічне дослідження мазка. Із яких ділянок необхідно провести мазок?
А.Із зіва та носа
В.Із зіва
С.Із носогорла
Д.З-під язика
Е.Із задньої стінки горла

21.Дільнична медсестра проводить специфічну профілактику туберкульозу. Що входить в поняття специфічної профілактики туберкульозу?
А.Вакцинація і ревакцинація БЦЖ та хіміопрофілактика
В.Проведення проби Манту
С.Санітарно-просвітня робота в осередку туберкульозу
Д.Флюорографічне обстеження населення
Е.Подвірні обходи

22.Мати проводить підготовку дитини до грудного вигодовування і виявила утруднене носове дихання, повязаного з великою кількістю слизу. Яким розчином потрібно промити носові ходи?
А. Фізіологічний розчин
В.Ефедрин
С.Галазолін
Д. Алое
Е.Нафтізин

23.Ви прийшли на патронаж до новонародженої дитини 8-ми днів, мати поскаржилась на те, що у неї мало молока і дитина не витримує 3-х годинні перерви між годуваннями, зцідити молока після годування не вдається. Ви порекомендуєте матері:
А. Провести контрольне годування
В. Збільшити кількість годувань
С.Частіше брати дитину на руки
Д.Провести водно-чайну
Е.Зменшити перерви між годуваннями

24.Мати з здоровою дитиною 4-х місяців після огляду  дільничним педіатром прийшла в кабінет щеплень на планове щеплення. Проти  яких інфекцій медична сестра буде робити профілактичні щеплення?
А. Дифтерія, кашлюк, правець, поліомієліт, гемофільна інфекція.
В.Паротит, кір. Поліомієліт, гемофільна інфекція, туберкульоз.
С. Правець,поліомієліт,краснуха,паротит, кір.
Д.Дифтерія, гепатит В, туберкульоз, поліомієліт, гемофільна інфекція.
Е.Дифтерія,кашлюк, правець, кір, краснуха.

25.Дитина народилася в асфіксії ІІІ ступеня важкості, з внутрішньочерепною пологовою травмою. Раптово розвинувся генералізований судомний синдром. Який препарат, за призначенням лікаря, має ввести медсестра?
А. Сибазон
В. Парацетамол
С.Дибазол
Д.50% анальгін 0,1 мл
Е.Ізотонічний розчин хлориду натрію

26.Дитина 2-х років хворіє на гострий стенозуючий ларинготрахеїт, Визначена ІV ступінь захворювання. Який метод невідкладної допомоги доцільний в цьому випадку?
А. Трахеотомія
В.Парові інгаляції
С. Подавання зволоженого кисню
Д.Антигістамінні засоби
Е.Відволікальна терапія

27.Дівчинка 7-ми років скаржиться на часте болісне сечовипускання, біль у животі та у поперековій ділянці, підвищення температури до 37,7С. Об’єктивно: шкіра і слизові оболонки бліді. Сеча каламутна. При мікроскопії осаду сечі: лейкоцити 40-50 в п\з, протеїнурія. На етапі реалізації медсестринських втручань забезпечення якого дієтичного харчування потребує дитина?
А.Стіл №5
В.Стіл №7
С.Стіл №10
Д.Стіл №1
Е.Стіл №9

28.При антропометричному дослідженні новонародженого хлопчика встановлено такі показники: маса тіла 3600г, зріст – 54 см, обвід голови -42 см, обвід грудної клітини – 34 см. Температура тіла – 36,8С. Який показник  НЕ ВІДПОВІДАЄ нормі?
А.Обвід голови
В.Обвід грудної клітини
С.Зріст
Д.Температура тіла
Е.Маса тіла

29.Здоровій доношеній новонародженій дитині потрібно провести імунопрофілактику туберкульозу. Яку дозу препарату необхідно ввести дитині?
А.0,05 мг вакцини БЦЖ
В.0,1 мг вакцини БЦЖ
С.0,1 мл туберкуліну
Д.0,5 мл туберкуліну
Е.0,1 мг туберкуліну





2017
 
1.Патронажній медсестрі необхідно навчити матір дитини 1-го року життя визначати зріст дитини . За якою формулою визначається зріст дитини після 1-го року життя?
А.75 + (5 х п)
В.80 + (2 х п)
С.100 + п-5
Д.90+ п-1
Е.76+ (2хп)

2.У дитини 3-х років на другий день хвороби загальний стан погіршився. Дитина стала неспокійною, дихання шумне, допоміжні мязи грудної клітки беруть участь у акті дихання. «Гавкаючий» кашель, голос сиплий. Яке незалежне втручання слід провести для надання допомоги?
А.Зробити лужну інгаляцію
В.Зрошувати ротову порожнину розчином фурациліну
С.Надати горизонтальне положення
Д.Закрапати ніс  розчином «Називін»
Е.Накласти зігріваючий компрес на грудну клітку.

3.У дівчинки 5-місячного віку протягом останніх 2-х тижнів після переходу на змішане вигодовування з підгодовуванням коров’ячим молоком з’явилися часті розріджені випорожнення. Стан задовільний, інших скарг немає. Результати  посіву випорожнень на патогенну мікрофлору негативні. Що порадите для нормалізації стану?
А.Замінити коровяче молоко на адаптовану молочну суміш
В.Зменшити кількість коровячого молока
С.Призначити ферментні препарати
Д.Призначити водно-чайну паузу на 72 години
Е.Перейти повністю на штучне вигодовування

4.Дитина 7-ми років захворіла раптово, підвищилася температура тіла до 38,30С, зявилися болі в животі, випорожнення часті, кал рідкий з домішками слизу та крові. Обєктивно: при  пальпації живота спостерігається  біль у лівій нижній частині. Сигмоподібна кишка пальпується у вигляді щільного, болючого тяжу. Для якої хвороби характерні вказані проблеми?
А.Дизентерія
В.Ротавірусна інфекція
С.Сальмонельоз
Д.Стафілококовий ентероколіт
Е.Холера

5.У дитини віком 6-ти років при огляді шкіри медична сестра виявила папули та однокамерні везикули по всьому тілу, включаючи волосисту частину голови. Вкажіть, який медичний препарат для обробки елементів висипки з метою попередження їх інфікування повинна застосувати медична сестра?
А.1% спиртовий розчин діамантового зеленого
В.30% розчин сульфацилу натрію
С.5% розчин йоду
Д.50% розчин анальгіну
Е.1% розчин димедролу

6.Дитині віком 1 місяць з метою профілактики рахіту призначають?
А.Аквадетрім
В.Фарінгосепт
С.Пантенол
Д.Фестал
Е.Аскорутін

7.В інфекційному відділенні на лікуванні перебуває дитина першого року життя, хвора на кашлюк. Яку проблему, як основну, виділить медсестра?
А.Спазматичний нападоподібний кашель
В.Блювання
С.Самовільне сечовипускання
Д.Гарячка
Е.Нежить

8.Дитина 10-ти років знаходиться на стаціонарному лікування з діагнозом «Кір». На фоні проведеного догляду і терапії на 8 день від початку захворювання, на обличчі зявилась світло-коричнева пігментація з незначним свербінням. Стан дитини задовільний, температура 36,5 0С, дихання везикулярне, ЧД – 20/хв. Чи є пігментація проявом неадекватного догляду  за дитиною?
А.Ні, пігментація – це прояв типового перебігу кору (ІІ період)
В.Так, пігментація є проявом порушення гігієнічного режиму
С.Так, пігментація є ускладненням кору
Д.Ні, пігментація – це прояв ексудативно-катарального діатезу
Е.Так, пігментація – це алергічна реакція на ліки

9.При проведенні непрямого масажу серця  і ШВЛ у новонародженого в пологовій залі співвідношення компресій грудної клітки до частоти ШВЛ складає:
А.3:1
В.4:1
С.1:1
Д.5:1
Е.1:2

10.Дитина 4-х років скаржиться на головний біль, нездужання. При обстеженні медична сестра відзначила підвищення температури тіла до 39,2 0С, блідість шкірних покривів, холодні на дотик кінцівки та чоло дитини. Що слід використати для зняття спазму судин?
А.Папаверин
В.Ацелізин
С.Фенкарол
Д.Оксигенотерапія
Е.Аскорбінова кислота

11.Дитині 1 місяць. На 2-му тижні життя з’явилось блювання. Останній тиждень блювання виникає після кожного годування у вигляді «фонтану». Обєм блювотних мас перевищує обєм висмоктаного молока. Дефіцит маси тіла - 8%. Про яке захворювання можна подумати?
А.Пілоростеноз
В.Гіпотрофія
С.Проста диспепсія
Д.Кишковий токсикоз
Е.Пілороспазм

12.Дитина 6-ти років захворіла на грип. Яка скарга при медсестринському обстеженні буде першочерговою?
А.Підвищення температури тіла до 39 0С
В.Біль у животі
С.Вологий кашель
Д.Шум у  вухах
Е.Серозно-гнійні виділення з носа

13.Вихователь дитячого садочка звернулась до медичної сестри із хлопчиком 3-х років. Скарги: підвищення температури до 37,5 0С та висипання на шкірі. Попередньо виставлений діагноз: вітряна віспа. Визначте тривалість карантину в дитячому садочку  з контактними дітьми:
А.21 день
В.14 днів
С.7 днів
Д.10 днів
Е.30 днів

14.У 5-ти річної дитини через 3-5 хвилин після укусу бджоли посилився різкий біль в місці укусу, погіршився загальний стан, відчуття жару та недостатку повітря, головокружіння, шум у вухах. Виражена блідість шкіри, акроціаноз, холодний липкий піт на тілі, різко знижений АТ. Який стан розвинувся у дитини?
А.Анафілактичний шок
В.Ацетонічний синдром
С.Гіпоглікемічна кома
Д.Набряк Квінке
Е.Гіперглікемічна кома

15.У хлопчика 6-ти років з природженою вадою серця (тетрада Фалло) розвинувся задухо-ціанотичний напад. Яке положення слід надати дитині для покращення її стану?
А.Колінно-грудне (навпочіпки)
В.Напівсидячи
С.Лежачи, з підвищеним головним кінцем
Д.Сидячи
Е.Горизонтальне

16.Під час медичного огляду новонародженої дівчинки 6-ти днів життя медсестра виявила нагрубання грудних залоз. При якому стані зустрічається така проблема?
А.Статевий криз
В.Мастит
С.Фізіологічна еритема
Д.Фізіологічна лихоманка
Е.Фізіологічна жовтяниця

17.Дитина в терміні гестації 42 тижні. При народженні в амніотичній рідині відмічені частки меконію. Не виключена можливість аспірації новонародженим меконіальних навколоплідних вод. Самостійне дихання відсутнє. Якою повинна бути тактика в даному випадку?
А.Санація дихальних шляхів
В.Штучний масаж серця
С.Тактильна стимуляція
Д.Корекція гіповолемії
Е.Киснева допомога

18.В дитячому садку дитина захворіла гостро. Підвищилась температура тіла до 38 0С. Медична сестра, оглядаючи дитину, помітила припухлість у ділянці правої привушної слинної залози, при пальпації залоза тістуватої консистенції, колір шкіри над нею не змінений. З яким захворюванням можна повязати ці проблеми?
А.Паротитна інфекція
В.Краснуха
С.Дифтерія
Д.Кір
Е.Скарлатина

19.Мати звернулась до дільничної медсестри із скаргами на те, що в її дитини віком 5-ти років підвищилась температура тіла до 38 0С, зявився сухий кашель, переважно вночі, після кашлю - блювання. Щодня кашель частішає. Під час кашлю обличчя дитини набрякле, ціанотичне, набрякають шийні вени, очі наливаються кров’ю. Напади спостерігаються 10-15 разів на добу. На скільки днів ізолюють хворого при цьому захворюванні?
А.30 днів
В.20 дні.
С.10 дні.
Д.7 днів
Е.12 днів

20.При проведенні ранкового туалету в лікарняній палаті медична сестра проводила підмивання 2-х річної дівчинки в напрямку від лона до анального отвору. Якою анатомічною особливістю сечовивідних шляхів можна пояснити дії медсестри?
А.Сечовий канал короткий та широкий
В.Еластичні волокна мисок недорозвинені
С.М’язові волокна сфінктерів сечоводів недорозвинені
Д.Стінка сечоводів атонічна
Е.Слизова оболонка сечового міхура ніжна і пухка

21.Дівчинка 14-ти років скаржиться на неспокій, плаксивість, пітливість, підвищений апетит, схуднення. Об’єктивно: температура тіла – 37,5 0С, вологі долоні, тремтіння повік і язика, тахікардія, екзофтальм, блиск очей. Про яке захворювання йдеться?
А.Дифузний токсичний зоб
В.Цукровий діабет
С.Гіпофізарний нанізм
Д.Вегето-судинна дисфункція
Е.Гіпотиреоз

22.У 2-х річної дитини на 2-й день захворювання ГРВІ раптово вночі розвинулася  шумна  інспіраторна задишка, виражене втяжіння міжреберних проміжків, роздування крил носа і «гавкаючий» кашель. Який найбільш імовірний діагноз?
А.Гострий стенозуючий ларингіт
В.Пневмонія
С.Обструктивний бронхіт
Д.Бронхіальна астма
Е.Стороннє тіло у бронху

23.Хлопчик 12-ти років знаходиться на стаціонарному лікуванні з приводу гострого гломерулонефриту. З анамнезу відомо, що 2 тижні тому він переніс скарлатину. Яка з проблем дитини буде свідчити про перенесену інфекцію?
А.Пластинчате лущення на долонях і підошвах
В.Дрібноточкові крововиливи на згинах
С.Блідий носо-губний трикутник
Д.Рясні висипання яскраво-червоного кольору
Е.Болі у глотці під час ковтання

24.Мати дитини 2-х років поскаржилась, що у дитини приступи кашлю. При огляді дитини спостерігається спазматичний кашель з репризами. Що можна запідозрити?
А.Кашлюк
В.Бронхіальна астма
С.Крупозна пневмонія
Д.Вогнищева пневмонія
Е.Ексудативний плеврит

25.Дитині 5 місяців. Була у контакті з хворим на кашлюк. Хворіє 2 тижні, за останній  тиждень стан дитини погіршився. Напади кашлю зросли до 15 разів на добу, супроводжуються репризами, часто закінчуються блюванням. Назвіть потенційну проблему:
А.Апное
В.Сухий кашель
С.Блювання
Д.Репризи
Е.Анорексія

26.Дитина 2-х років хворіє на гострий стенозуючий ларинготрахеїт. Визначена ІV ступінь захворювання. Який метод невідкладної допомоги доцільний в цьому випадку?
А.Трахеотомія
В.Відволікаюча терапія
С.Парові інгаляції
Д.Антигістамінні засоби
Е.Подавання зволоженого кисню

27.У дитини 5-ти років раптово підвищилася температура тіла до 39,4 0С, турбує головний біль дифузного характеру, який посилюється при повороті голови, світлових і звукових подразниках, блювання не пов’язане з прийомом їжі і без нудоти. Дитина сонлива, лежить на боці з відкинутою назад головою і приведеними до живота колінами, визначається ригідність потиличних мязів. Для якого захворювання характерні вказані проблеми?
А.Менінгіт
В.Крововилив у мозок
С.Пухлина головного мозку
Д.Енцефаліт
Е.Струс головного мозку

28.Чергова медсестра визначила температуру у палаті недоношених новонароджених і вона дорівнює 21 0С. Який показник температури є оптимальним?
А.25 0С
В.30 0С
С.21 0С
Д.20 0С
Е.18 0С

29.Дитина від доношеної вагітності народилась з оцінкою за шкалою Апгар – 2 бали. Що потрібно негайно провести в пологовому залі, враховуючи стан дитини?
А.Реанімаційні заходи
В.Купання дитини
С.Зважування дитини
Д.Щеплення проти гепатиту В
Е.Обстеження на фенілкетонурію

30.До сімейної медичної сестри звернулася мати з дитиною віком 1 місяць зі скаргами на постійні закисання правого ока з народження. При натисканні на область слізного мішка із нижньої слізної точки виділяється гній. Яке захворювання запідозрить медична сестра?
А.Дакріоцистит новонароджених
В.Гострий кон’юнктивіт
С.Гострий іридоцикліт
Д.Гострий дакріоденіт
Е.Гострий кератит