КРОК 2021

Правильна перша відповідь 

КРОК 2021

1. На 3 добу після народження у немов­ляти з’явилося жовтяничне забарвлен­ня шкіри. Загальний стан дитини задо­вільний, печінка та селезінка не збіль­шені, забарвлення випорожнень не змі­нилося. Такі ознаки характерні для:

А. Фізіологічної жовтяниці

В. Механічної жовтяниці

С. Токсичної еритеми

D. Гемолітичної хвороби новонародже­них

Е. Сечекислого інфаркту нирок

2. У пологовому будинку народилась до­ношена, здорова дитина з масою ті­ла 3,500 кг. Оглядаючи дитину, мед­сестра визначає частоту дихання. Яка нормальна частота дихання в новонаро­дженої дитини?

А. 40-60/хв

В. 80-90/хв

С. 16-18/хв

D. 30-40/хв

Е. 120-140/хв

3. Патронажна медична сестра амбула­торії сімейної медицини оцінює темпе­ратуру, вологість та еластичність шкіри новонародженої дитини. За допомогою якого методу об’єктивного досліджен­ня можна оцінити такі властивості шкі­ри?

А. Пальпації

В. Перкусії

С. Аускультації

D. Огляду

Е. Розпитування

4. На прийомі в поліклініці лікар огля­дає новонароджену дитину віком 1 мі­сяць. Укажіть, між якими кістками роз­ташоване мале тім’ячко в новонаро­джених дітей.

А. Між потиличною та тім’яними

В. Між скроневими та тім’яними

С. Між лобними

D. Між лобними та тім’яними

Е. Між лобними та скроневими

5. Дитина 6 років хворіє на грип. Тем­пература тіла - 39,6°С. Для клізми, щоб фізично усунути гіпертермію слід за­стосувати воду, температура якої:

А. 30-31°С

В. 18-20°С

С.-

D. 25-26°С

Е. 36-37°С

6. У дитини 5 років з’явилися такі симптоми: підвищення температури ті­ла до 37,5°С, неспокій, висипання, які супроводжуються свербінням. Об’є­ктивно спостерігається: папульозно- везикульозний висип на волосистій ча­стині голови, обличчі, тулубі. Яке захворювання можна припустити?

А. Вітряна віспа

В. Скарлатина

С. Алергічний дерматит

D. Краснуха

Е. Кір

7. Під час огляду дитини 1,5 місяця мед­сестра оцінює стан шкіри лівого плеча після вакцинації БЦЖ. Яка місцева спе­цифічна реакція з’являється за 4-6 ти­жнів на місці уведення вакцини БЦЖ у первинно вакцинованих дітей?

А. Інфільтрат

В. Рубчик

С. Папула

D. Виразка

Е. Пустула

8. Дитина 10 місяців госпіталізована до інфекційного відділення з діагнозом менінгококцемія. Який висип характерний для цього захворювання?

А. Геморагічний

В. Везикульозний

С. Розеольозний

D. Плямисто-папульозний

Е. Папульозний

9. Дитина 11 місяців хворіє декілька днів, температура тіла - 37,5°С, незначні катаральні явища. На 3-й день хворо­би загальний стан погіршився, з’явився нападоподібний «гавкаючий» кашель, голос став охриплим. Об’єктивно вияв­лено: виражений ціаноз носогубного трикутника, інспіраторна задишка. Яке захворювання можна припустити?

А. Гострий стенозуючий ларинготрахеїт

В. Гострий обструктивний бронхіт

С.-

D. Напад бронхіальної астми

Е. Пневмонія

10. Дитина 4 місяців перебуває на грудному вигодовуванні, нервово- психічний та фізичний розвиток відпо­відає вікові. З якого віку доцільно вве­сти дитині перший прикорм?

А.З 6 місяців

В.З 7 місяців

С.З 8 місяців

D. З 3 місяців

Е. З 4 місяців

11. Новонародженій дитині 3 днів, яка перебуває в пологовому будинку, запла­новано щеплення проти туберкульозу. Який спосіб уведення вакцини БЦЖ?

А. Внутрішньошкірно

В. Підшкірно

С. Внутрішньовенно

D. Через рот

Е. Внутрішньом’язово

12. Дитина 13 років під час відпочинку на пляжі відчула пульсуючий головний біль, з’явилися нудота, блювання. Під час обстеження виявлено: шкіра гіперемована, температура тіла - 39°С, поси­лене потовиділення, дратівливість, по­рушення координації рухів, тахікардія. Який патологічний стан виник у підлі­тка?

А. Тепловий удар

В. Гіпоглікемічна кома

С. Гіперглікемічна кома

D. Харчове отруєння

Е. –

13. Дівчинка 5 років скаржиться на свербіння навколо анального отвору, що підсилюється вночі. Дитина дратів­лива, погано спить, апетит знижений. З боку внутрішніх органів відхилень не виявлено. Яке дослідження найбільш інформативне для уточнення діагнозу в цьому разі?

А. Зіскоб на ентеробіоз

В. Аналіз крові на цукор

С. Загальний аналіз сечі

D. Загальний аналіз крові

Е. Аналіз сечі на глюкозу

14. У дитини напади кашлю складаю­ться з серії коротких кашльових по­штовхів, що йдуть один за одним, від­окремлених репризами і повторюються до 10 разів на добу. Для якої хвороби це характерно?

А. Кашлюк

В. Ларингіт

С. Кір

D. Напад бронхіальної астми

Е. Пневмонія

15. У дитини виникла носова кровотеча. На догоспітальному етапі для зупинки кровотечі необхідно застосувати:

А. Холод на перенісся

В. Холод на п’яти

С. Холод на грудину

D. Холод на підборіддя

Е. Тепло на перенісся

16. У новонародженої дитини медична сестра помітила набряк м’яких тканин у ділянці лобної кістки, не флюктує, без чітко окреслених меж. Для якої патоло­гії це характерно?

А. Пологова пухлина

В. Кефалогематома

С. Гідроцефалія

D. Парез лицевого нерва

Е. Набряк мозку

17. Дитині, у якої є підозра на анома­лію розвитку нирок, призначено прове­дення екскреторної урографії. Укажіть шлях уведення контрастної речовини під час цього дослідження:

А. Внутрішньовенно

В. У стегнову артерію

С. Внутрішньом’язово

D. У сечовий міхур

Е. Підшкірно

18. Дівчинка 9 років лікується в дитя­чому відділенні з приводу вогнищевої бронхопневмонії. Після в/м ін’єкції ан­тибіотика в неї з’явилося відчуття жару, утруднене дихання, відчуття нестачі по­вітря, млявість, запаморочення, згодом втратила свідомість. Об’єктивно спо­стерігається: різка блідість шкіри, ЧД - 60/хв., пульс ниткоподібний до 130/хв., AT - 70/40 мм рт. ст. Для якого стану ха­рактерні такі симптоми?

А. Анафілактичний шок

В. Стенозуючий ларинготрахеїт

С. Колапс

D. Астматичний статус

Е. Непритомність

19. Медсестрі, яка працює в дитячо­му садку, потрібно провести розраху­нок маси тіла дітей середньої групи. Яку формулу вона використає, щоб вираху­вати приблизну масу тіла дитини віком 4-5 років?

А. 10+(2п)

В. 75+(5-п)

С. 100+6-(п-4)

D. 63+3-(п-10)

Е. 100-8-(4-п)

20. Медична сестра проводить огляд дитини віком 3 місяці в кабінеті долі­карського прийому. Яку маніпуляцію, окрім антропометрії, вона обов’язково повинна здійснити перед проведенням профілактичного щеплення?

А. Термометрію

В. Вимірювання AT

С. Підрахунок ЧСС

D. -

Е. Узяття мазка із зіву та носа

21. Який основний метод годування недоношених новонароджених дітей з терміном гестації до 30 тижнів?

А. Через зонд

В. Грудне вигодовування

С.-

D. З чашки

Е. З ложечки

22. Новонароджена дівчинка народи­лася від передчасних пологів із гестаційним віком 33 тижні. Маса тіла - 1900 г, зріст - 40 см. Під час огляду спо­стерігається: кістки черепа м’які, вуха щільно прилягають до голови; шкіра зморшкувата, підшкірно-жирова тка­нина виражена слабко; пупкове кільце зміщене до лона; відкрита статева щі­лина. Укажіть ступінь недоношеності:

А. Недоношеність II ст.

В. Недоношеність III ст.

С. Недоношеність V ст.

D. Недоношеність І ст.

Е. Недоношеність IV ст.

23. Який із наведених діагностичних методів обстеження є найбільш інфор­мативним для діагностики цукрового діабету в дітей?

А. Стандартний глюкозотолерантний тест

В. Виявлення глюкози в сечі

С. Біохімічне дослідження крові

D. Загальний аналіз крові

Е. Загальний аналіз сечі

24. Перед проведенням ревакцинації проти туберкульозу дитині 7-річного ві­ку провели пробу Манту. За 72 години в місці ін’єкції з’явилась папула розміром 4 мм. Зробіть висновок за результатом проби:

А. Сумнівна реакція

В. Гіперергічна реакція

С. Позитивна реакція

D. Негативна реакція

Е. Суперрергічна реакція

25. Сімейний лікар разом із медичною сестрою проводять медичний огляд учнів школи. Яка проба визначає вихі­дну тренованість дітей та стан серцево- судинної системи?

А. Проба Руф’є

В. Ортостатична проба

С. Проба Дельбе-Пертеса

D. Проба Тренделенбурга

Е. Проба Манту

26. У новонародженої дитини на голові в ділянці тім’яної кістки виявлено кро­вовилив, який не виходить за її межі, не пульсує, безболісний, шкіра над ним не змінена. Яку патологію можна припу­стити?

А. Кефалогематома

В. Внутрішньочерепна травма

С. Водянка мозку

D. Пологова пухлина

Е. Ліпома

27. У новонародженої дівчинки на 4-й день життя з’явилися кров’янисто- слизові виділення зі статевої щілини, набряк великих статевих губ, набухан­ня грудних залоз. Для якого транзиторного стану новонароджених характерні такі симптоми?

А. Статевий криз

В. Токсична еритема

С. Фізіологічна жовтяниця

D. Транзиторна гіпертермія

Е. Сечокислий інфаркт нирок

28. У дитини 5 місяців підшкірно- жирова основа зникла на животі і кін­цівках, дефіцит маси тіла складає 23%. Який хронічний розлад живлення у цієї дитини?

А. Гіпотрофія II ступені

В. Гіпотрофія III ступені

С. Паратрофія

D. Гіпотрофія І ступені

Е. Нормотрофія

29. Медичній сестрі дитячого садочка для розрахунку енергомісткості раціону слід пам’ятати, що енергетична цінність 1 г білків становить:

А.4 ккал

В.9 ккал

С.10 ккал

D.5 ккал

Е. 8 ккал

30. Для якого інфекційного захворю­вання в продромальному періоді хара­ктерні енантема та симптом Філатова- Бельського- Копліка?

А. Кір

В. Скарлатина

С. Краснуха

D. Дифтерія

Е. Менінгококцемія